Reklama zprávy

Reklamní prostředí

Šestá řada cyklu Případ pro ombudsmana

Napsal admin • Zář 8th, 2010 • Rubrika: Česká televize

Praha (Pressweb) – Brněnské studio České televize přináší na televizní obrazovky už šestou řadu cyklu Případ pro ombudsmana. Příběhy lidí, kteří se obrátili na Kancelář veřejného ochránce práv se poprvé ve vysílání veřejnoprávní televize objevily už v roce 2005 a získaly si příznivý ohlas diváků. Nové díly vysílá od 3. září 2010 ČT1 každý pátek v 18:25 hod. (repríza vždy následující pondělí ve 12:25 hod. na ČT2). Režie Břetislav Rychlík.

Občané se na ombudsmana obracejí nejčastěji v podnětech z oblasti zdravotní péče, sociálního zabezpečení, ochrany práv dětí, ochrany životního prostředí, působnosti Policie ČR, vězeňství, vlastnických vztahů a soudní správy, stavebních řízení a dalších. Lidské příběhy v sobě obsahují nejenom osobní a konkrétní zkušenosti z fungování úřadů státní správy a dalších institucí, ale zejména osvětu a poučení pro následné jednání každého občana v podobných životních situacích.

„Pro letošní podzimní vysílací schéma je připraveno 16 nových dílů,“ upřesňuje dramaturg Oto Pruša. „Znamená to tedy, že po jejich odvysílání přesáhne celkový počet konkrétních příběhů odvysílaných v cyklu Případ pro ombudsmana celou stovku. Celkem jich bude sto pět.“

Institut veřejného ochránce práv byl v České republice zřízen právě před deseti lety, a proto na závěr letošního roku připravuje brněnské studio České televize Večer na téma… Deset let s ombudsmanem. Komponovaný dvouhodinový pořad bude věnován činnosti Kanceláře veřejného ochránce práv ČR, které vtiskl nesmazatelnou pečeť historicky první český ombudsman Otakar Motejl. Proto bude součástí večera i vzpomínka na tuto výraznou osobnost našeho veřejného a politického života. O přesném termínu vysílání bude Česká televize informovat.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku