Reklama zprávy

Reklamní prostředí

SAS nabízí cenné analytické dovednosti studentům MB

Napsal admin • Zář 8th, 2010 • Rubrika: Studium

Praha (Pressweb) – V čase ekonomické recese je obzvláště důležitá schopnost firem dělat rozhodnutí založená na důkladných analýzách. SAS přichází toto léto se speciálním programem, ve kterém nabízí MBA studentům příležitost získat nebo zlepšit své analytické schopnosti a tím zvýšit svou hodnotu na pracovním trhu. SAS vytvořil pro studenty MBA programů kurz Advanced Business Analytics, kompletní studijní sadu obsahující školící materiály a software na pokrytí 15 týdnů výuky Business Analytics pro studenty managementu.

„Jednou z věcí, které jsme si uvědomili díky spolupráci s nejrůznějšími firmami, je jejich potřeba mít zaměstnance, kteří rozumí úloze analytických metod v rozhodovacím procesu,“ říká Jim Goodnight, CEO společnosti SAS. „Tyto dovednosti nejsou v MBA programech vyučovány a my bychom to rádi změnili,“ dodává Jim Goodnight.

Tento kurz je navržen tak, aby navazoval na základní statistické kurzy, které studenti MBA běžně absolvují. „Kurzem Advanced Business Analytics nevytváříme nové odborníky na data mining,“ doplňuje SAS lektorka Catherine Truxillo, autorka tohoto kurzu. “Snažíme se pomoci manažerům, aby lépe pochopili důležitost rozhodování, které je podpořeno vědeckými a analytickými metodami,“ vysvětluje autorka.

Vyučující, kteří si pořídí licenci pro výuku tohoto kurzu obdrží poznámky k 15týdenní výuce s doprovodnými PowerPoint prezentacemi, výuková data, případové studie a přístup k softwaru SAS po internetu pro sebe i své studenty prostřednictvím služby SAS® OnDemand for Academics zahrnující aplikace SAS® Enterprise Guide®, SAS® Enterprise Miner™ a SAS Forecast Server.

Studenti navíc získají přístup na internetový portál, který nabízí online semináře na základy forecastingu, data miningu a přípravu dat. Odbornou literaturu, velké množství aktuálních článků a také sérii videí se zákazníky, ve kterých je motivují ke studiu analytických postupů.

„Kurz Advanced Business Analytics je také k dispozici vysokým školám v České republice, které jsou členy akademického programu SAS,“ dodává Jana Honnerová, která se věnuje SAS akademickému programu v České republice.

O společnosti SAS
SAS je předním světovým dodavatelem řešení a služeb Business Analytics, poskytující komplexní pohled na strategické činnosti organizace. SAS je největší soukromě vlastněná IT společnost na světě a je jediným dodavatelem v této oblasti, který kompletně a úspěšně integruje technologie pro vytváření datových skladů, analytické nástroje a aplikace Business Intelligence. Díky inovativnímu řešení SAS pomáhá více než 45 000 organizací zlepšovat výkonnost a dává možnost rozhodnout se nejen lépe, ale i rychleji, pro naplnění hodnot. SAS Institute má přes 11 000 zaměstnanců ve více než 400 pobočkách v 113 zemích světa. Od roku 1976 dává SAS svým zákazníkům na celém světě THE POWER TO KNOW®. Více informací naleznete na http://www.sas.com/cz.
SAS a všechny další názvy produktů a služeb SAS Institute Inc. jsou registrovanými ochrannými známkami SAS Institute Inc. v USA a dalších zemích. ® označuje registraci v USA. Další značky a názvy produktů jsou ochrannými známkami konkrétních společností. © 2010

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku